Ceny gruntów ciągle w górę

15 listopada 2007
Jak wynika z najnowszych danych średnia cena transakcyjna nieruchomości rolnych z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w III kwartale 2007 roku wyniosła 10 327 za 1 ha i była wyższa od analogicznej ceny w II kwartale br. (9 174 zł/ha) o 1 153 zł (tj. o 12,6 %). Największy był wzrost średniej ceny w grupach obszarowych do 1 ha (z 15 600 zł do ponad 17 500 zł/ha) oraz między 1 a 10 ha (z ok. 10 300 zł do prawie 12 tys. zł/ha).

Agencja najdrożej sprzedawała grunty rolne w województwach – wielkopolskim ( ponad 16 tys. zł/ha), kujawsko-pomorskim (ponad 14 tys. zł/ha) oraz mazowieckim i podlaskim (ponad 13 tys. zł/ha). Natomiast mniej niż za 8 tys zł za 1 ha można było kupić nieruchomości rolne z Zasobu WRSP w województwach lubuskim i lubelskim.
W ciągu trzech kwartałów br. Agencja sprzedała 76, 8 tys. ha. gruntów.
W Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa nadal znajduje się ok. 2 mln 500 tys. ha, w tym prawie 1 mln 900 tys. ha pozostaje w dzierżawie, natomiast do rozdysponowania pozostało ok. 345 tys. ha, najwięcej w województwach: zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim, pomorskim i lubuskim. Natomiast bardzo mało państwowych nieruchomości rolnych znajduje się na terenie województw: małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i opolskiego.


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa udostępni w formie użyczenia rolnikom i byłym...

W siedzibie Oddziału Terenowego KOWR w Gorzowie Wielkopolskim, w obecności Zastę...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa udostępni w formie użyczenia rolnikom i byłym...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę