Adama_Spyrale_1-31.05.21

Wspieranie dzierżawców zamierzających przystąpić do Programu rolnośrodowiskowego objętego PROW na lata 2007-2013

16 kwietnia 2008
Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 lutego 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Program rolnośrodowiskowy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. 08.34.200) – rolnik może ubiegać się o płatność rolnośrodowiskową, jeżeli zobowiąże się do realizacji Programu rolnośrodowiskowego przez okres 5 lat, zgodnie z planem działalności rolnośrodowiskowej

W myśl zaś art. 39 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tekst jednolity – Dz. U. 07.231.1700), dla skutecznego przedłużenia umowy dzierżawy w trybie bezprzetargowym konieczne jest, aby dzierżawca najpóźniej na trzy miesiące przed zakończeniem dzierżawy złożył Agencji oświadczenie o zamiarze dalszego jej kontynuowania, na nowych warunkach uzgodnionych z Agencją, z tym że czynsz nie może być niższy niż dotychczasowy.
W związku z powyższym oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzierżawców, w Agencji Nieruchomości Rolnych przyjęta została zasada, że w przypadku rolników, którzy realizują lub zamierzają realizować pakiety Programu rolnośrodowiskowego i prawidłowo wywiązują się z umów dzierżawy – wnioski o wydłużenie okresu dzierżawy, na czas niezbędny do realizacji takiego programu, będą rozpatrywane niezwłocznie, w oparciu o obowiązujące w Agencji zasady postępowania przy przedłużaniu umów. Dzierżawca może więc wystąpić ze stosownym wnioskiem o przedłużenie umowy dzierżawy, nawet kilka lat przed terminem, do którego została ona zawarta.


POWIĄZANE

Aktualne potrzeby społeczne mają szansę na dobre zmienić nasze wybory mieszkanio...

W 2020 roku oddano w Polsce do użytkowania ponad 900 domów o konstrukcji drewnia...

Szukając wymarzonego mieszkania, zwracamy uwagę na wiele czynników tj. cenę, met...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę