aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Czerwone najmodniejsze

11 lutego 2005

Apollo kosztuje 7 złotych, Passion - 5 złotych 60 groszy, El Toro – tylko 3,90 złoty za sztukę. Mowa o odmianach róż w kolorze czerwonym. Na Rynku Hurtowym w Broniszach kwiaciarnie kupują bardzo dużo róż o czerwonych płatkach.

Moda na obdarowywanie w Walentynki ukochanej osoby czerwonymi różami, jak i samo święto przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Większość kwiaciarni zdecydowanie powiększa ofertę odmianową róż, rezygnując z innych kwiatów.

Nic dziwnego, że ceny róż w porównaniu do cen sprzed tygodnia bardzo wzrosły. Róże krajowej produkcji w ubiegłym tygodniu sprzedawane były w cenie do 5 złotych za sztukę. Dziś cena hurtowa tych kwiatów jest o 2 złote wyższa.

Wszystko co ma kolor czerwony sprzedawane jest na pniu. Dużo sprzedaje się cyklamenów (fiołek alpejski) i azalii czyli różaneczników. Te doniczkowe kwiaty są w kilku barwach, ale poszukiwane są czerwone.

We florystyce panują określony trendy – mówi jeden z producentów i importerów. O ile w czasie maja i czerwca (okres pierwszych komunii) głównie poszukiwane są kwiaty i dodatki dekoracyjne w kolorze białym, to teraz dominuje czerwień.

Podobnie jak z kwiatami jest z zakupem prezentów walentynkowych. Dostawcy z Bronisz proponują różne przytulanki z miłymi sercu napisami, we wszystkich odcieniach czerwieni. Bardzo dużo jest kart okolicznościowych z gotowym tekstem życzeń na Święto Zakochanych. I co ważne nie jest to produkcja szablonowa, ale ręcznie robione karty, każda inna.

O ile róże są drogie to pozostałe kwiaty nie zmieniły cen. Polscy ogrodnicy oferują cięte i doniczkowe żonkile, tulipany, hiacynty. Najtańsze są cięte tulipany i frezje. Sztuka kosztuje od 60 groszy do 1,80 zł, z tym że wszystkie kwiaty sprzedawane są w opakowaniach po 20 lub 25 sztuk. Równie tanie są piękne wiosenne żonkile od 0,80 zł do 1,00 złoty za sztukę. Żonkile w doniczkach sprzedawane są po 2,50 złotego. Tulipany doniczkowe od 1,50 do 2,00 zł, a hiacynty od 3,50 do 4 złotych. Chętnie kupowane są prymule doniczkowe o płatkach czerwonych, po 3,50 złotego.

Rozpiętość cenowa róż jest bardzo duża. Najniższa cena płacona jest za krótkie krajowe róże. Cena sztuki nie przekracza 70 groszy. Za róże o wysokości 100 cm i dużych kwiatach płaci się po 7 złotych za kwiaty krajowe. Kwiaty o wysokości 70- 80 cm kosztują pomiędzy 4, a 5 złotych za sztukę.

Można kupić róże gałązkowe w cenie od 2 złotych za gałązkę pochodzącą z krajowych szklarni do 4 złotych za kwiaty sprowadzane z zagranicy.

Jak zapowiadają importerzy, przed Walentynkami będzie jeszcze jedna dostawa kwiatów. Zatem wszystkie kwiaciarnie będą miały możliwość kupić to co ich klientom podoba się najbardziej. Oferta cenowa i gatunkowa jest bardzo bogata. W ofertach handlowych znajduje się około 100 odmian róż, z czego około 70 jest do kupienia w Broniszach.


POWIĄZANE

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Według danych operacyjnych Ministerstwa Polityki Agrarnej i Żywności, na dzień 1...

W roku gospodarczym 2023/24 Rosja wyeksportowała rekordowe 55,3 mln ton pszenicy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę