Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Kukurydza 13.07.2007

13 lipca 2007
Na giełdach towarowych zamieszanie na rynku kukurydzy. O tej porze w ubiegłym roku wszyscy maklerzy podpisywali kontrakty na świeżą kukurydzę z terminem realizacji w październiku i listopadzie.

Każdy z nich miał już przeważnie umowy na kilka tysięcy ton ziarna. W tym sezonie nie ma jeszcze żadnych ofert zakupu zarówno z przeznaczeniem na kraj jak i na eksport. Nie ma też żadnych prognoz na temat ceny. Być może-zdaniem maklerów- przyczyną takiej sytuacji jest nadmiar na rynku mocno konkurencyjnej kukurydzy węgierskiej z ubiegłorocznych zbiorów.

Tona kosztuje teraz około 490 złotych, cena waha się nieznacznie w zależności od kursu Euro. Polskie ziarno jest znacznie droższe. Za tonę trzeba zapłacić od 520 do 570 złotych. W dodatku magazyny są pełne, a zainteresowanie starym towarem niewielkie.

Natomiast ceny kontraktów na tegoroczny owies są znane. Po podwyżkach w tym tygodniu, różnice sięgają 100 złotych za tonę. Ale podpisywanie umów najczęściej wstrzymano, bo w wielu rejonach kraju po silnych ulewach owies leży na polu i nie wiadomo jakiej wielkości będą straty. Sprzedaje się czasami jeszcze stare, drogie ziarno.

POWIĄZANE

Wprawdzie do niedawna zanosiło się na możliwość obniżenia się średnich cen na po...

Zgodnie z prognozami e-petrol.pl podwyżki na stacjach wyhamowały, ale kierowcy n...

Dziś konsumenci dbają o zdrowie i szukają jak najbardziej naturalnej żywności, s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę