Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Przewidywane dalsze spadki cen

22 grudnia 2015
Według maklerów wprawdzie podaż tuczników nadal nie jest duża, ale mały jest także popyt. Zboża w dalszym ciągu powoli tanieją. Powód to konkurencyjny cenowo import - czytamy w Rzeczpospolitej.

W tym tygodniu cena świeżych półtusz wieprzowych przekraczała w dalszym ciągu 6 zł za kg. Popyt na najlepsze mięsa, jak szynka, łopatka, karkówka czy schab nie jest duży, choć rozpoczął się już sezon grillowy. Mniejsze jest też zapotrzebowanie na tanie surowce, jak głowy czy skórki, dlatego ceny tych produktów minimalnie spadły.

Jak podaje Rzeczpospolita, duża jest podaż drobiu. Ceny kurczaków spadły w ciągu tygodnia o 2 - 3 proc. Filety z piersi oferowane są na giełdach powyżej 11 zł za kg.

Tanieją zboża i tak pewnie będzie jeszcze w następnych tygodniach - uważają eksperci. Na rynku widoczna jest znaczna podaż ziarna i umiarkowany popyt. Do kraju nadal przywożona jest konkurencyjna cenowo pszenica, a także kukurydza. Część rolników przetrzymuje ubiegłoroczne ziarno, licząc na wyższe ceny na przednówku.

POWIĄZANE

Państwowy nabywca zboża z Bangladeszu ogłosił międzynarodowy przetarg na zakup 5...

Pszenica w Chicago wzrosła w poniedziałek z powodu obaw o suszę w kluczowych eks...

Egipt ogłosił swoje potrzeby w zakresie uzupełnienia braków żywnościowych w kraj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę