aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Modernizacja gospodarstw

12 września 2007
Już tylko na akredytacje czeka Agencja Restrukturyzacji, aby rozpocząć nabór wniosków od rolników zainteresowanych programem modernizacji gospodarstw rolnych. Niestety nie wszyscy chętni będą mogli z niego skorzystać.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich nabiera coraz większego rozpędu. Po rentach strukturalnych, zalesianiu oraz pomocy dla grup producenckich rząd przygotowuje się do uruchomienia wsparcia na modernizację gospodarstw. Kiedy ruszy nabór wniosków? Zdaniem Henryka Kowalczyka, wiceministra rolnictwa będzie to w pierwszej połowie października, pod warunkiem uzyskania akredytacji przez ARiMR i nic nie wskazuje na to, żeby były z tym jakieś problemy.

Jednak nie wszyscy rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc. Ci, którzy w latach 2004-2006 skorzystali z dofinansowania powyżej 100 tysięcy złotych w ramach programu inwestycji w gospodarstwach rolnych będą musieli poczekać ze składaniem wniosków nawet dwa lata. O funduszach muszą także zapomnieć najmniejsze gospodarstwa.

Marek Sawicki, poseł PSL: okazuje się, że gospodarstwa małe, średnie, powyżej 4 SU – żywotności ekonomicznej, z tych środków korzystać nie będą mogły.

Ale zdaniem rządu minimalny poziom dochodowości gospodarstw rolnych musi zostać utrzymany.

Wymagamy 4 SU dochodowości w gospodarstwach rolnych ale praktycznie każde gospodarstwo, które inwestuje z tym progiem problemów mieć nie będzie – twierdzi Henryk Kowalczyk.

Resort rolnictwa przypomina, że dla najmniejszych niskotowarowych gospodarstw jest przygotowywany specjalnych program pomocy, który zostanie uruchomiony pod koniec przyszłego roku.POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę