aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa

19 kwietnia 2007
Wczoraj w resorcie odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa, podczas którego omawiano działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

„Z programem tym rolnicy wiążą duże nadzieje, ale musimy pamiętać, że środków nie jest wcale dużo. Z przeliczeń wynika, że rocznie skorzystać z nich będzie mogło jedynie ok. 2% rolników” – powiedział wicepremier Andrzej Lepper, który brał udział w dzisiejszym posiedzeniu.

Wicepremier zaznaczył, że najważniejsze z punktu widzenia rozwoju polskiego rolnictwa, są działania PROW dotyczące inwestycji w gospodarstwach rolnych oraz inwestycji w przemyśle spożywczym. Podkreślił jednak, że należy pamiętać także o roli, jaką na polskiej wsi odgrywają renty strukturalne oraz pomoc skierowana do młodych rolników. „Zasady przydzielania tych środków zostały nieco zmodyfikowane. Zmiany były konieczne, aby zapewnić bardziej racjonalne ich wykorzystanie i wyeliminować nieprawidłowości” – poinformował szef resortu rolnictwa.

Uczestniczący w spotkaniu sekretarz stanu Henryk Kowalczyk poinformował, że pełnego zatwierdzenia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013 spodziewamy się w lipcu lub wrześniu, ponieważ takie procedury obowiązuje w Komisji Europejskiej. Wprowadzenie zmian dotyczących gospodarstw niskotowarowych nie zakłóci tego procesu, ale działanie to nie będzie mogło być uruchomione w tym roku. Wiceminister podkreślił, że pierwszym uruchamianym w ramach PROW 2007 – 2013 działaniem jest ONW. Kolejno, w czerwcu będzie uruchamiane przyjmowanie wniosków na tzw. wsparcie dla grup producenckich, a w lipcu na działanie „Młody Rolnik” oraz „Renty strukturalne”.


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę