Priorytety 2007: od PROW-u do paliwa

15 stycznia 2007

Najważniejsza rzecz to sprawne wykorzystanie unijnych funduszy pomocowych – to priorytet resortu rolnictwa na 2007 rok. Co poza tym? Lista jest bardzo długa...

Główne założenie ministra rolnictwa jest oczywiste. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich to ponad 15 miliardów euro przez najbliższe 7 lat. Od sprawnego wykorzystania tych funduszy zależy wizerunek polskiej wsi po 2013 roku. Od tego zależy także ocena działań ministra przez opozycje.

Ale PROW to oczywiście nie jedyne zadanie rządu. Dwa kolejne to ubezpieczenia rolnicze oraz paliwo rolnicze. W tym roku na ten pierwszy cel państwo wyda dwukrotnie więcej niż w 2006 roku. Przygotowana jest już taka nowelizacja ustawy, dzięki, której do 60% wzrośnie subwencja do rolniczej polisy. – Z naszych wyliczeń wynika, że będzie to około 30zł. na hektar, także nie jest to dużo – powiedział Andrzej Lepper.

Dużo lepiej ma być także w sprawie paliwa rolniczego. W tym roku do wykorzystania jest znów 650 milionów złotych. Kwota w przypadku dużego zainteresowanie może być zwiększona nawet o 300 milionów złotych.

Opozycja zapowiada, że będzie Andrzejowi Lepperowi patrzyła na ręce i sprawdzała wykonanie noworocznych obietnic. Przypomina także, że do załatwienia są także sprawy bieżące takie jak rozwiązanie trudnej sytuacji na rynku żywca wieprzowego.

Mimo tego, że budżet rolny jest w tym roku szczodrze zasilony środkami z Unii Europejskiej zawsze znajdzie się, ktoś pokrzywdzony.


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę