aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PROW w Parlamencie

15 lutego 2007

Wprowadzenie dodatkowo jak chce Senat RP do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 działania – ,,Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych’’ spowoduje konieczność wycofania wszystkich dokumentów z Brukseli i przyjęcia nowych dokumentów przez Radę Ministrów po uzgodnieniach wewnątrz resortowych i ponowne skierowanie Krajowego Planu Strategicznego i PROW 2007 – 2013 do Brukseli.

Zdaniem Jana Krzysztofa Ardanowskiego, podsekretarza stanu w MR i RW patrząc bardzo realnie przyjęcie poprawki Senatu spowoduje, że uruchomienie PROW przesunie się o pół roku i będzie możliwe dopiero jesienią 2007 roku lub na początku 2008 roku. Wtedy też Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie od rolników wniosków na wszystkie pozostałe działania, również na te , które resort rolnictwa chciał uruchomić od marca 2007 roku. Teraz więc dalsze losy Programu Rozwoju Obszarów wiejskich 2007- 2013, który Polska jako pierwsza w Europie zgłosiła do Komisji Europejskiej zależą od tego czy posłowie pozytywnie zaopiniują senatorskie poprawki.

Wiele osób związanych z rolnictwem uważa jednak , że działanie – Wsparcie gospodarstw niskotowarowych to wsparcie socjalne a nie inwestycyjne . Dlatego też nie ma istotnego wpływu na rozwój gospodarstw rodzinnych.


POWIĄZANE

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

Rolnik, jego małżonka czy członek rodziny, będzie mógł starać się o 100 tys. zł ...

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący zmiany st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę