6,4 tys. małych i średnich firm złożyło wnioski o unijne środki

7 grudnia 2004

6,4 tys. małych i średnich firm złożyło w pierwszym terminie wnioski o sfinansowanie inwestycji z unijnych funduszy strukturalnych - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Monika Karwat.

"Wnioski zostaną poddane merytorycznej ocenie, a pierwsze umowy z przedsiębiorcami zostaną podpisane najwcześniej za 100 dni, czyli na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku" - powiedziała Karwat.

Najwięcej wniosków przedsiębiorcy złożyli w woj. śląskim (806), mazowieckim (679) i wielkopolskim (600). Natomiast najmniej wniosków zostało złożonych w woj. opolskim (146), lubuskim (157) i świętokrzyskim (194).

Pierwszy termin składania wniosków o wsparcie finansowe inwestycji w małych i średnich przedsiębiorstwach (Działanie 2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego Wsparcie Konkurencyjności Przedsiębiorstw) minął 2 grudnia. Wnioski można było składać od połowy września br.

Jednakże przedsiębiorcy nadal mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji. Będą to mogli robić do momentu zakończenia programu pod koniec 2005 roku. Następny termin składania wniosków został wyznaczony na 28 lutego przyszłego roku. Natomiast kolejne terminy upływają w maju, w sierpniu i w listopadzie.

Według Karwat wszystkie środki finansowe z Działania 2.3 nie zostaną rozdysponowane w pierwszym terminie. Jednak w ocenie rzeczniczki PARP stanie się tak w drugim albo w trzecim terminie.

W latach 2004-2006 na wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje (Działanie 2.3) zostanie przeznaczonych prawie 360 mln euro.

Na realizację programu SPO WKP przeznaczono łącznie kwotę 1,7 mld euro, w tym 1,25 mld euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota ta może zostać wykorzystana przez przedsiębiorców do 2008 roku.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę