CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Dobry wieczór Europo

9 czerwca 2003

Dobry wieczór Warszawo, dobry wieczór Polsko, dobry wieczór Europo – tak prezydent Aleksander Kwaśniewski przywitał blisko 3 tys. warszawiaków podczas koncertu Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, na placu Teatralnym w stolicy.

W niedzielę, 8 czerwca wieczorem z okazji referendum unijnego orkiestra wykonała m.in. hymn Polski oraz unijny – Odę do radości. Koncertu wysłuchała para prezydencka, a także wicepremierzy Marek Pol i Grzegorz Kołodko oraz słynny tenor Placido Domingo.

Prezydent podkreślił, że to wspaniały historyczny wieczór. Ale – jak mówił – żeby przeżyć taki wieczór trzeba było dziesiątek lat, ofiar także tego miasta, wysiłków "Solidarności", zmian w Polsce i Europie oraz myśli wielkiego rodaka Jana Pawła II.

Prezydent dziękował wszystkim, którzy wzięli udział w referendum i poparli ideę integracji z UE. Wyrazy szacunku skierował również do tych, którzy powiedzieli w referendum "nie".

Dziś świętujemy, a od jutra idziemy do pracy – zapowiedział Kwaśniewski.

Jak zaznaczył, przyjemnie jest widzieć rozradowanych ludzi na ulicach. Dodał, że wieczorem zadzwonił do niego przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox i powiedział: "witamy w domu".

Po krótkim koncercie zgromadzeni na placu Teatralnym warszawiacy odśpiewali sto lat. Prezydent podszedł do warszawiaków i przez chwilę z nimi rozmawiał. "Olek trzymaj się" – taki okrzyk usłyszał prezydent od kogoś z tłumu.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę