EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Dopłaty bez kolejki

27 lipca 2004

Prawie 8 tys. podlaskich rolników nie ubiegało się o dopłaty bezpośrednie. Wczoraj, w ostatnim dniu składania wniosków, zgłosiło się zaledwie kilkanaście osób chcących otrzymać unijne pieniądze. Podlaskie znajduje się na drugim miejscu wśród województw o największym zainteresowaniu rolników tymi dopłatami.

Jak powiedział Jerzy Leszczyński, zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ponad 500 zarejestrowanych w województwie podlaskim producentów rolnych zgłosiło się w lipcu do powiatowych biur w sprawie dopłat (ok. 0,6 proc. uprawnionych do ich otrzymania). Najwięcej wniosków, nawet kilka tysięcy dziennie, wpływało przed 15 czerwca. Początkowo miał to być bowiem ostateczny termin ubiegania się o pełną kwotę należnych środków. Później przedłużono go do 30 czerwca. Tym, którzy zgłaszali się w lipcu, pomniejszano należną kwotę o 1 proc. za każdy dzień zwłoki.

W województwie podlaskim 91 proc. uprawnionych rolników (tj. ponad 80 tys.) ubiegało się o dotacje – powiedział Jerzy Leszczyński. Wskaźnik ten jest największy w Polsce, po województwie wielkopolskim. Na Podlasiu najwięcej wniosków złożyli rolnicy z powiatów: grajewskiego (98,2 proc.), kolneńskiego (96,4 proc.), zambrowskiego (94,9 proc.) i augustowskiego (94,5 proc.). Najmniej natomiast z hajnowskiego (83,2 proc.).


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę