aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Drogi i mosty wyremontowane po powodzi

10 września 2003

W powiatach nowosądeckim i gorlickim oddano następne odcinki dróg i mosty wyremontowane po powodzi sprzed dwóch lat. Wszystkie inwestycje były finansowane przez program Unii Europejskiej Phare Odbudowa 2001. Tylko powiat gorlicki otrzymał 850 tysięcy złotych.

Takich uroczystości było dużo i dużo jeszcze będzie, bo Małopolska wciąż leczy rany po powodzi z 2001 roku. Ten przepust w Bobowej w powiecie gorlickim zbudowano za ponad 300 tysięcy złotych, a raczej 80 tysięcy Euro - właśnie tyle na inwestycje dała Unia Europejska.

W gminie Gródek nad Dunajcem niemal w każdej wsi widać efekty poprawienia tego, co zniszczyła woda. Samorząd wykorzystał już środki z pierwszej edycji programu Phare Odbudowa, teraz realizuje inwestycje wspomagane z drugiej transzy.

Rozliczenie wszystkich inwestycji finansowanych z programy Phare Odbudowa 2001 musi nastąpić w sierpniu przyszłego roku. Po tym terminie pieniądze na usuwanie szkód musza wygospodarować samorządy i rząd. Co nie oznacza, że Unia Europejska odmawia dalszej pomocy.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę