Energetyczne z euro

30 sierpnia 2005

Podania od producentów, ubiegających się o dofinansowanie uprawy wierzby i róży bezkolcowej, przyjmowane będą tylko do końca tego miesiąca.

Rolnicy, którzy posiadają powierzchnię uprawy roślin energetycznych powyżej jednego hektara i legitymują się wieloletnim kontraktem zawartym z przetwórcą, mogą jeszcze składać wnioski w toruńskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Szansy na otrzymanie dopłaty nie mają natomiast ci, którzy prowadzą produkcję róży i wierzby na własne potrzeby - zaznacza Andrzej Gross, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału ARiMR.

Wysokość dopłaty, jaką mogą otrzymać rolnicy w rozporządzeniu określał będzie rząd. W tym roku całkowita powierzchnia uprawy roślin energetycznych w Polsce liczy około 1000 ha, a planowane wydatki będą na poziomie 55 tys. euro. Taką kwotę wsparcia w Polsce określiła Komisja Europejska. Pieniądze będą pochodziły z budżetu krajowego. Jeżeli jednak okaże się, że zostanie zgłoszona większa powierzchnia, płatność za jeden hektar zostanie odpowiednio zredukowana.

- Na podania czekamy jeszcze przez dwa dni. Należy je złożyć w nowej siedzibie toruńskiego oddziału regionalnego ARiMR przy ulicy Dąbrowskiego 4. W tym przypadku biura powiatowe nie przyjmują wniosków - dodaje dyrektor Gross.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę