Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Europa popiera Plan Rozwoju Obszarów Wiejskich w Polsce

9 sierpnia 2004

Komitet ds. Struktury Agrarnej Unii Europejskiej (STAR) 5 sierpnia 2004 r. pozytywnie zaopiniował Horyzontalny Plan Rozwoju Obszarów Wiejskich w Polsce (HRDP). Łączna wartość programu to 3,592 miliarda euro. Wkład UE w okresie 2004-2006 wyniesie 2,866 miliarda euro. Różnica w wysokości 762 milionów EUR zostanie sfinansowana z polskich środków publicznych.

W ramach planu rozwoju obszarów wiejskich UE ma pomóc Polsce w podniesieniu zyskowności gospodarstw rolnych na trudnych terenach, w tworzeniu konkretnych programów rolno-środowiskowych, w rozwijaniu działań związanych z zalesianiem, w przekształcaniu niewielkich gospodarstw w jednostki bardziej rentowne, w osiąganiu unijnych standardów w rolnictwie, jak również umożliwić dostęp do pomocy technicznej w realizacji planu.

Plan zostanie oficjalnie zatwierdzony przez Komisję w nadchodzących tygodniach. Powyższa kwota stanowi dodatek do 1,8 miliarda EUR na zatwierdzony przez Komisję 8 lipca "Program Operacyjny: Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego i Rozwój Obszarów Wiejskich”.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę