Hewlett-Packard Polska wykonawcą IACS

27 lutego 2002

HP Polska uznaje wyniki toczącego się procesu renegocjacyjnego umowy z ARiMR za sukces obu stron. Kierując się celem nadrzędnym jakim jest ukończenie systemu IACS w terminie, HP Polska, przy wsparciu ze strony Zarządu koncernu HP, zgodził się na propozycje zmian do umowy zgłoszonych przez ARiMR. Ze względu na rolę HP na polskim rynku i naszą elastyczność w spełnianiu oczekiwań Klientów, ale także z uwagi na znaczenie tego systemu dla kraju, rolnictwa i dla procesu akcesji Polski do UE zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę IACS. Wierzymy, że ta inwestycja umacnia naszą pozycję wśród firm oferujących rozwiązania informatyczne i potwierdza zaangażowanie HP w Polsce. Dlatego Zarząd HP Polska zaaprobował zmianę zakresu i warunków umowy z ARiMR, zawartej w czerwcu 2001r.

Gotowość do wprowadzenia zmian do Umowy deklarowaliśmy już od października 2001 r., gdy stało się jasne, że zmiany są potrzebne. Konieczność ta wynikała między innymi ze zmiany otoczenia prawnego, w którym ma funkcjonować system (tzw. ustawy weterynaryjne).

Zgodnie z wewnętrznym kodeksem postępowania obowiązującym na całym świecie, HP w swojej działalności zawsze kieruje się zasadą przestrzegania wszystkich regulacji prawnych obowiązujących w danym kraju. Umowy na budowę i utrzymanie systemu IACS łączące HP i ARiMR zostały zawarte w wyniku przetargu, w zgodzie z polskim prawem i uzyskały wszelkie wymagane zgody i pozwolenia, m.in. zgodę Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Należy podkreślić, że do zawarcia Umów doszło w wyniku zgodnego i nieprzymuszonego działania obu stron. Dokumenty przetargowe pobrało kilkadziesiąt firm z branży teleinformatycznej, jednak do przetargu stanęły zaledwie cztery z nich. Jest to najlepszy dowód na to, jak bardzo skomplikowanym zadaniem jest budowa i uruchomienie systemu IACS w Polsce.

Propozycja aneksu przekazana przez HP Polska władzom ARiMR zawiera ostateczne stanowisko koncernu w najważniejszych kwestiach. Stanowisko to zostało wypracowane wspólnie z Zarządem koncernu. Upoważnił on HP Polska do zakończenia negocjacji z ARiMR.

HP Polska deklaruje pełną gotowość do zakończenia prac nad budową Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli – IACS, zgodnie z przewidzianymi w harmonogramie terminami. Zatem niezbędne jest podjęcie partnerskiej współpracy między stronami. HP do takiej współpracy jest gotowe i liczy na takie samo zachowanie po stronie ARiMR.

Dominika Krzyżanowska
rzecznik prasowy HP Polska


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę