aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

IACS się opóźni

23 czerwca 2003

Z raportu Komisji Europejskiej wynika że, na 10 miesięcy przed przystąpieniem Polski do UE, żaden z właścicieli gospodarstw rolnych nie został jak dotąd zarejestrowany w systemie IACS.

Komisja Europejska opublikowała raport, według którego -jak podaje radio RMF – żaden z dwumilionowej liczby polskich właścicieli gospodarstw rolnych, nie został zarejestrowany w systemie kontroli produkcji żywności IACS.

Jak twierdzą inspektorzy Komisji Europejskiej, największym problemem w uruchomieniu systemu na czas jest ustalenie liczby tych, którzy mogą skorzystać z unijnych dopłat. Większość pozostałych krajów przystępujących do Wspólnoty jest na podobnym etapie budowy systemu. Nasza sytuacja jest o tyle gorsza, że liczba rolników w Polsce jest znacznie większa niż w tych państwach.

W raporcie wskazano ponadto, iż na dzień dzisiejszy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie uruchomiła programów doradczych dla rolników. W powiatowych oddziałach Agencji nie ma gotowych formularzy dla rolników, a co za tym idzie nie wiedzą oni jakie dokumenty mają składać. Należy pamiętać, że brak IACS może także pozbawić Polskę części środków przeznaczonych przez Brukselę na interwencje na polskim rynku żywnościowym.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę