aaa_TSW_2023
CTR_2023

Inwestycje w mleczarstwie współfinansowane przez Sapard

24 września 2003

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Miechowie (woj. małopolskie) zakończyła realizację programu inwestycyjnego o wartości 1,2 mln zł. Połowę środków stanowiło dofinansowanie z unijnego programu Sapard.

Inwestycje te mają na celu dostosowanie firmy do wymogów obowiązujących w Unii Europejskiej. Mamy na to czas do 2006 roku, ale chcemy być gotowi znacznie wcześniej – powiedział PAP we wtorek przedstawiciel firmy, Łukasz Dela. 

Program inwestycyjny obejmował przede wszystkim zakup nowych urządzeń i linii produkcyjnych oraz modernizację budynków. Spółdzielnia skorzystała z działania pierwszego programu Sapard, przeznaczonego dla firm przetwarzających płody rolne. 

Oprócz inwestycji współfinansowanych ze środków Sapard, firma zrealizowała w zeszłym roku z własnych pieniędzy inwestycje o wartości prawie 1,9 mln zł. 

W kwietniu tego roku rozpoczęto także opracowanie programu zarządzania jakością HACCP, dofinansowanego z programu Phare. Obecnie trwa wdrożenie tego systemu w dwóch oddziałach produkcyjnych. 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Miechowie zrzesza ponad 5,6 tys. członków. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu i przetwórstwa mleka, handlu hurtowego i detalicznego artykułami mleczarskimi, spożywczymi i przemysłowymi oraz działalność usługową dla innych spółdzielni mleczarskich. 

Skup mleka prowadzony jest na terenie 19 gmin, należących do trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. W zeszłym roku skupiono od członków spółdzielni ponad 21,5 mln litrów mleka. 

Spółdzielnia - zatrudniająca ponad 200 pracowników - sprzedaje swoje wyroby odbiorcom detalicznym i hurtowniom.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę