AGRO-PARK TARGI LUBLIN
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Już wkrótce nowa komisja do spraw UE

24 lutego 2004

Rząd co najmniej raz na sześć miesięcy będzie przedstawiał posłom lub senatorom informacje o udziale Polski w pracach UE. Dokumenty unijne będzie zaś opiniowała 46-osobowa Komisja do spraw Unii Europejskiej.

Posłowie uchwalili ustawę o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Polski w UE oraz podjęli uchwałę o zmianie regulaminu Sejmu, która powołuje nową sejmową Komisję do spraw UE. Komisja będzie miała prawo wypowiadać się w imieniu całego Sejmu. Po 1 maja komisja będzie dokonywać oceny wszystkiego, co będzie się dokonywać w relacjach z państwami Unii – powiedział Jerzy Czepułkowski, przewodniczący obecnej Komisji Europejskiej. Będzie więc opiniować projekty unijnych aktów prawnych, projekty stanowisk naszego rządu, ale również kandydatury na wybrane stanowiska w UE.

Licząca 46 posłów komisja będzie odzwierciedlać proporcje poszczególnych ugrupowań w Sejmie. Zostanie ona powołana z dniem 1 maja 2004 r., a obecnie działająca rozwiązana najpóźniej do 31 lipca. Współpracę między rządem, Sejmem i Senatem a nowo powołaną komisją europejską reguluje ustawa. Zapisane są w niej procedury i zasady przedkładania dokumentów dotyczących udziału Polski w pracach UE. Rocznie Sejm będzie opiniował ok. 20 tys. unijnych dokumentów. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę