aaa_TSW_2023
CTR_2023

Kampania informacyjna dla rolników

17 stycznia 2003

W ramach jednego z założeń kampanii informacyjnej przed referendum o członkostwo Polski w Unii Europejskiej, które mówi o współpracy rządu z organizacjami zawodowymi, pozarządowych oraz wszystkimi tymi, którzy zechcą w tej sprawie współpracować, Lech Nikolski podjął rozmowy z Władysławem Serafinem, prezesem Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Głównym tematem rozmów jest współpraca kółek rolniczych ze stroną rządową w celu rzetelnego informowania środowisk wiejskich, rolników i społeczności małych gmin o warunkach członkostwa w UE. 

Bardzo się cieszę, że udało nam się umówić co do zaangażowania kółek rolniczych w tę kampanię informacyjną, szczególnie na poziomie lokalnym, rolników. Działacze kółek są ludźmi kompetentnymi i przygotowanymi. Myślę, że będą bardzo aktywni w tej obywatelskiej kampanii przedreferendalnej – stwierdził minister Nikolski. 

Prezes Serafin mówił o ogromnym znaczeniu rzetelnej informacji i edukacji na temat przyszłego członkostwa Polski w Unii dla środowisk rolniczych: Dzisiaj rolnicy muszą dostać pełną informację: z jakich środków, z jakich funduszy, w jaki sposób – nie tylko unijny, ale również własny – jak spójnie wykorzystać instrumenty polityki rolnej, prowadzonej przez polski rząd, w połączeniu z instrumentami wynikającymi ze wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej. Władysławem Serafinem dodał również, że obecnie ważną sprawą jest ciągła dbałość o bieżącą politykę rolną, jak zaznaczył kopenhaskie decyzje to dobry początek do mówienia pozytywnie o Unii Europejskiej, o Traktacie Akcesyjnym.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę