aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

KE wyśle na nowe granice wspólnoty ekspertów weterynaryjnych

24 marca 2004

Komisja Europejska jeszcze przed poszerzeniem Unii Europejskiej wyśle na nowe granice wspólnoty ekspertów weterynaryjnych, by mieć pewność, że w ruchu granicznym przestrzegane są obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy. Zagraniczni eksperci będą pracować wspólnie z miejscowym personelem.

Ponieważ od 1 maja zniesione zostaną kontrole graniczne pomiędzy nowymi członkami a dotychczasową Unią, Komisja Europejska chce mieć pewność, że przesunięte na wschód Europy granice wspólnoty będą pod względem weterynaryjnym funkcjonować tak samo dobrze jak obecne.

Chodzi o kontrolę zarówno importu żywych zwierząt, jak i produktów pochodzenia zwierzęcego. Unijni eksperci z różnych krajów wspólnoty pojawią się na polskiej granicy wschodniej tuż przed rozszerzeniem i pozostaną na miejscu przez kilka tygodni po 1 maja.

Razem z miejscowym personelem będą pracować w przygotowanych zgodnie z unijnymi przepisami weterynaryjnych punktach kontroli granicznej.

Decyzję wysłania ekspertów na nowe granice podjęto kilka dni temu na spotkaniu szefów służb weterynaryjnych państw członkowskich Unii. Uznano, że trzeba na miejscu, przy pomocy własnych ludzi, sprawdzić jak w praktyce nowe kraje wywiązują się z nałożonych na nie obowiązków.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę