Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Liczy się dobry pomysł i odwaga

25 lutego 2003

Choć na blokadach rolniczych raczej trudno spotkać zwolenników przystąpienia Polski do UE okazuje się że nie brakuje też plantatorów, którzy widzą w tym ogromna szansę. Aby produkcja rolnicza się opłacała trzeba mieć tylko dobry pomysł i odważyć się zainwestować – mówią rolnicy.

Ci, którzy otworzyli specjalistyczne gospodarstwa, już teraz odnoszą sukcesy na Polskim rynku i nie obawiają się przystąpienia polski do Unii Europejskiej. W gospodarstwie ogrodniczym państwa Krasoniów z powiatu Piotrkowskiego od kilku lat na powierzchni ponad 1,5 hektara w szklarniach produkowane są rozsady warzyw. Rocznie około 20 milionów sztuk. Aby, uzyskać najwyższej jakości warzywa np. pomidory, dzikie odmiany szczepione są ze szlachetnymi. Rozsady z gospodarstwa są konkurencyjne z zagranicznymi, a nawet często wypierają je z rynku.

W gospodarstwie państwa Turków nastawiono się na produkcje mleka. Hodowane są wyłącznie polskie rasy krów, które rocznie dają około 100 tys. litrów mleka. Stado musi być systematycznie odnawiane. Aby dostosować produkcje mleka do norm unijnych, zmechanizowano udój, zakupiono chłodnie. Bydło jest oznakowane i pod ciągłym nadzorem weterynaryjnym. Obecnie stado liczy około 30 krów mlecznych.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę