aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedziałułatwienia w korzystaniu z przeznaczonych dla rolników unijnych środków

22 grudnia 2015
Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział w niedzielę na Jasnej Górze ułatwienia w korzystaniu z przeznaczonych dla rolników unijnych środków. Jak mówił, rząd robi wszystko, aby w sprawach rolnictwa nie było "Unii dwóch biegunów".
"Uczynię wszystko, aby wspólna polityka rolna miała rzeczywiście wspólnotowy, solidarnościowy charakter; żeby nie było Unii dwóch biegunów: tej szybszej, w starych państwach UE, i tej wolniejszej w nowych" - powiedział Sawicki podczas głównych uroczystości Jasnogórskich Dożynek.

Minister poinformował, że złożył w Komisji Europejskiej propozycje - jak mówił - przyspieszenia wyrównania poziomu płatności w polskim rolnictwie z innymi krajami UE. "Tak, aby system był prosty, łatwy w liczeniu, łatwy później także w administrowaniu; żeby był związany z rodziną i powierzchnią, a niekoniecznie z historycznymi, starymi tytułami do płatności" - podkreślił Sawicki.
Zapewnił, że rząd i on sam czynią "bardzo duże starania", aby poprawić ekonomiczne warunki funkcjonowania rolnictwa oraz ułatwić korzystanie z unijnego wsparcia

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę