aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na Kujawach ujawniono kolejny przypadek świecącej wieprzowiny

18 maja 2009
W kujawsko-pomorskiem po raz kolejny zgłoszono przypadek "świecącej" wieprzowiny. Cztery dni temu mieszkanka Inowrocławia kupiła kawałek wieprzowej łopatki, który w ciemnościach świecił słabym, zielonkawym światłem. Teraz wiadomość o świecącym mięsie nadeszła z gminy Wielgie w powiecie aleksandrowskim. Zielonkawa poświata otaczała kawałek ogonówki.

Informacja dotarła do służb sanitarnych i weterynaryjnych. Zastępca głównego lekarza weterynarii, odpowiedzialny za sprawy sanitarne, doktor Krzysztof Jażdżewski, mówi, że najprawdopodobniej nie jest to skażenie drobnoustrojami. Przyczyny świecenia mięsa wyjaśni szczegółowe badanie. Doktor Jażdżewski
przyznaje, że są bakterie, które powodują poświatę, ale w tym przypadku jest to mało prawdopodobne. Jak zaznaczył, fluoryzujące bakterie raczej nie bytują w normalnym środowisku. "To raczej chemiczna substacja, która powoduje taki efekt"- dodaje. .

Teraz najprawdopodobniej Inspekcja Sanitarna zabierze cały transport mięsa ze sklepu, gdzie "świecąca wieprzowina" została kupiona, ustali jego producenta i sprawdzi zakład produkcyjny. Sprawdzana będzie też cała droga dystrybucji mięsa.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę