aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nadzieje poszły w las

13 listopada 2002

Nie istnieje możliwości poprawy unijnej oferty w sprawie dopłat bezpośrednich dla rolników w nowych państwach członkowskich (także w Polsce). Również postulat kandydatów, dotyczący rozłożenia na kilka lat procesu dochodzenia do pełnej składki członkowskiej nie ma raczej szans na spełnienie – zapowiada Komisarz Unii Europejskiej ds. poszerzenia Guenter Verheuzen.

W oświadczeniu, wygłoszonym podczas konferencji zorganizowanej w Brukseli przez Centrum Polityki Europejskiej (EPC), Komisarz zdecydowanie obala mrzonki państw wstępujących – Mamy wystarczającą elastyczność, żeby uśmierzyć usprawiedliwione niepokoje krajów kandydujących (...) z jednym wyjątkiem. Nie ma mowy, żeby dokonać większej zmiany w systemie stopniowego obejmowania ich dopłatami bezpośrednimi

Zaznaczył przy tym, że takie stanowisko UE nie ma jedynie uwarunkowań finansowych, to także decyzja polityczna. Jak twierdzi Guenter Verheuzen to sytuację rolnictwa w krajach kandydujących i perspektywy restrukturyzacji motywują takie postanowienia komisji. W sprawie postulatu kandydatów o redukcję składki członkowskiej w pierwszych latach po przystąpieniu Komisarz wypowiada się krótko i jednoznacznie, to postulat: „nieusprawiedliwiony”.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę