aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Nic nie zagrozi wejściu Polski do UE w terminie

7 listopada 2003

Nic nie zagrozi wejściu Polski do Unii Europejskiej w przewidzianym terminie - zapewnił dziennikarzy po czwartkowym posiedzeniu Rady Gabinetowej premier Leszek Miller.

Posiedzenie Rady poświęcone było ocenie stanu przygotowań Polski do akcesji z UE w kontekście krytycznego wobec naszego kraju raportu Komisji Europejskiej. Premier zapewnił, że rząd bardzo poważnie traktuje ten raport, ale ma także własny system monitoringu, który umożliwia mu mieć własne oceny dotyczące przebiegu niezbędnych prac i koncentrować się na tych odcinkach, które tego wymagają.

Leszek Miller powiedział, że propozycje, które wynikają z raportu, są już przedmiotem planu działań, który będzie omówiony na najbliższym posiedzeniu rządu.

Szef rządu zapowiedział ponadto, że "obecny stan przygotowań do akcesji oznacza także konieczność zmiany charakteru Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej".

"Dotąd Urząd koncentrował się na samych negocjacjach. Obecnie ciężar prac przystosowawczych w większym zakresie przechodzi do resortów i dlatego też część kadry UKIE zostanie przeniesiona do resortów, aby wzmocnić te departamenty, które decydują o efektywności i skuteczności prac związanych z integracją europejską" - powiedział premier.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę