EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Nowa inicjatywa współpracy gospodarczej

17 września 2003

Szanowni Państwo !

Już od maja 2004 roku staniemy się znaczącą częścią rynku Unii Europejskiej. Przygotowania do tego etapu przybierają na mocy i intensywności. Świadomość szans i korzyści, jakie Polska i Niemcy – bezpośredni sąsiedzi mogą z tego procesu wyciągnąć powodują, że już tworzone są punkty i jednostki, których celem jest gruntowne i właściwe przygotowanie poszczególnych rynków do nowego etapu gospodarczego.

Dzięki wspólnej inicjatywie naszego Wydziału, Urzędu Miasta w Chemnitz i CWE (Chemnitzer Wirtschafsförderungs- und Entwicklungsgesellschaft mbH – Towarzystwu Wspierania Gospodarki sp. z o. o.) została powołana do życia w Saksonii nowa – kolejna inicjatywa – Referat ds. Polsko – Niemieckiej Współpracy Gospodarczej – mająca na celu nawiązywanie i intensyfikowanie współpracy gospodarczej między Polską a Landem Saksonia poprzez:

  • inicjowanie międzynarodowych kooperacji przedsiębiorstw,
  • pośrednictwo w poszukiwaniu kontaktów, partnerów, powierzchni, projektów,
  • organizację i przeprowadzanie spotkań przedsiębiorców, organizację wyjazdów gospodarczych, wyjazdów na targi, giełdy kooperacyjne,
  • organizację i przeprowadzenie imprez tematycznych dla przedsiębiorców,
  • inicjowanie i prowadzenie projektów rozwojowych regionów,
  • wszelka inna działalność na rzecz rozwoju współpracy Polski i Saksonii.

Bliższe informacje pozyskacie Państwo odwiedzając stronę internetową CWE: www.cwe-chemnitz.de (również w języku polskim).

Osobą prowadzącą Referat jest Polka – Pani Wioletta Ładyko.
Kontakt: Referat ds. Współpracy Polsko – Saksońskiej
CWE Chemnitzer Wirtschaftsförderungs- und Entwicklungsgesellschaft mbH
Zschopauer Str. 48
09111 Chemnitz
tel. 0049 371 – 366 0234
fax. 0049 371 – 366 0212
e-mail: ladyko@cwe-chemnitz.de.

Ponieważ jednostka ta poszukuje partnerów do współpracy w Polsce – zarówno izby, organizacje branżowe, regionalne jak i przedsiębiorstwa i firmy, które zainteresowane są konkretnymi projektami Wydział Ekonomiczno – Handlowy Konsulatu Generalnego w Lipsku serdecznie namawia Państwa do podjęcia bezpośrednich rozmów z CWE lub skierowanie naszego listu do właściwych - Państwa zdaniem - w regionie osób, instytucji, organizacji i liczy na współpracę, która z pewnością przyniesie obopólne korzyści.

Już dziś nasze obroty i skala kooperacji między firmami Polski i Saksonii jest znacząca. Obroty sięgają rzędu 1,2 miliarda € i rosną z roku na rok, a saldo jest dla Polski dodatnie. Związki kooperacyjne przedsiębiorców rozwijają się również zadawalająco w branżach budowy maszyn, konstrukcji, elektroniki i elektrotechniki, w sferze wspólnych projektów ochrony środowiska, gospodarki wodnej i energią. Miasto Chemnitz to silny ośrodek sektora tekstylnego i region branży motoryzacyjnej. W bieżącym roku reaktywowało umowę partnerską z Łodzią.
Łączymy pozdrowienia

Katarzyna Rzezniczek
Konsul ds. Ekonomiczno – Handlowych


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę