aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Obrona Poczty Polskiej

26 listopada 2002

Premier podpisał w czwartek (21.11.2002 r.) wniosek, tj. skierowanie do UE propozycji w sprawie opóźnienia do końca 2006 roku liberalizacji usług pocztowych. Ma to uchronić Pocztę Polską przed konkurencją ze strony polskich dostawców po naszym wejściu do Unii.   

Dyrektywa pocztowa uchwalona niedawno przez Unię, jej właśnie dotyczy wniosek, otwiera na konkurencję rynek przesyłek pocztowych o wadze powyżej 100 gram. W  krajach Wspólnoty ma ona wejść w życie od 1 stycznia 2003 roku. 

Polski rząd chce, by do końca 2006 r. w stosunku do Poczty Polskiej obowiązywały przepisy takie jak dotychczas tzn. dopuszczające wolny rynek tylko przy przesyłkach powyżej 350 gram.

Polski wniosek ma zostać przedstawiony Unii w tym tygodniu. Rząd liczy, iż mimo deklaracji komisarza ds. rozszerzenia o zamknięciu przez Unię okresu przyjmowania nowych postulatów w negocjacjach, otrzymamy zgodę na ten wyjątek. Z przyjęciem dyrektywy pocztowej przez Unię było sporo kłopotu i do tej pory kontestują ją związkowcy pocztowi z Francji czy Włoch.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę