aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ograniczone dotacje

19 marca 2003

Szkoły i przedszkola niepubliczne będą otrzymywać z budżetu gminy dotację w wysokości równej wydatkom bieżącym przewidzianym na jednego ucznia analogicznie jak w placówce publicznej.

Taki zapis w projekcie tzw. dużej rządowej nowelizacji ustawy o systemie oświaty poparła sejmowa podkomisja zajmująca się projektem.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem szkoły i przedszkola niepubliczne otrzymują dotację równą wydatkom przewidzianym na jednego ucznia w szkole publicznej bez ograniczenia tylko do wysokości wydatków bieżących. Zaproponowany przez rząd zapis ma na celu oszczędności.

W czwartek podkomisja zajmie się zapisem, który zakłada zmianę jednego z zapisów ustawy Karta Nauczyciela. Zgodnie z przedłożeniem rządowym nauczyciele będą mieli obowiązek bezpłatnej realizacji zajęć pozalekcyjnych w wymiarze nie krótszym niż dwie godziny tygodniowo. Przeciwne temu zapisowi są dwa największe nauczycielskie związki zawodowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę