Advertisement

PHARE 2002: Za dużo wniosków

27 sierpnia 2004

Ze względu na bardzo dużą liczbę wniosków do Funduszu Wsparcia na Doradztwo Phare 2002, które wpłynęły do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w pierwszym terminie składania wniosków (do 30 lipca 2004 r.), najbliższy termin: 13 września może być już nieaktualny - informują przedstawiciele PARP.

W pierwszym terminie składania wniosków do Funduszu Wsparcia na Doradztwo Phare 2002 wpłynęło ponad 2 tys. wniosków. Oznacza to, że przedsiębiorcy, których wnioski zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym, ubiegają się o wsparcie w łącznej wysokości ok. 5 mln euro, zaś budżet Funduszu Wsparcia na Doradztwo wynosi 4,0 mln euro.

- Ocena merytoryczna wniosków nadal trwa, więc nie można jeszcze podjąć ostatecznej decyzji o odwołaniu terminu - informuje Monika Karwat, rzecznik PARP. - Jednak już teraz liczba wniosków znacznie przewyższa dostępny budżet, dlatego nawet jeśli część z nich zostanie odrzucona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że te, które pozostaną, wypełnią go w całości. Teraz chcemy dać sygnał przedsiębiorcom, którzy dopiero przygotowują się do złożenia wniosków, że warto raczej starać się o dotacje na doradztwo w ramach funduszy strukturalnych. Pierwszy termin ubiegania się o te środki zostanie ogłoszony we wrześniu.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę