PHARE 2002: Za dużo wniosków

27 sierpnia 2004

Ze względu na bardzo dużą liczbę wniosków do Funduszu Wsparcia na Doradztwo Phare 2002, które wpłynęły do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w pierwszym terminie składania wniosków (do 30 lipca 2004 r.), najbliższy termin: 13 września może być już nieaktualny - informują przedstawiciele PARP.

W pierwszym terminie składania wniosków do Funduszu Wsparcia na Doradztwo Phare 2002 wpłynęło ponad 2 tys. wniosków. Oznacza to, że przedsiębiorcy, których wnioski zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym, ubiegają się o wsparcie w łącznej wysokości ok. 5 mln euro, zaś budżet Funduszu Wsparcia na Doradztwo wynosi 4,0 mln euro.

- Ocena merytoryczna wniosków nadal trwa, więc nie można jeszcze podjąć ostatecznej decyzji o odwołaniu terminu - informuje Monika Karwat, rzecznik PARP. - Jednak już teraz liczba wniosków znacznie przewyższa dostępny budżet, dlatego nawet jeśli część z nich zostanie odrzucona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że te, które pozostaną, wypełnią go w całości. Teraz chcemy dać sygnał przedsiębiorcom, którzy dopiero przygotowują się do złożenia wniosków, że warto raczej starać się o dotacje na doradztwo w ramach funduszy strukturalnych. Pierwszy termin ubiegania się o te środki zostanie ogłoszony we wrześniu.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę