A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Polski "strach przed głosowaniem"

9 stycznia 2003

"Strach przed głosowaniem" to tytuł artykułu zamieszczonego w środowym wydaniu niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung". Autor tekstu komentuje decyzję premiera Leszka Millera o zdymisjonowaniu dwóch ministrów. 

Według niego posunięcie polskiego premiera jest słuszne, choć nie gwarantuje poprawy sytuacji gospodarczej oraz nastrojów społecznych, Miller nie może oczekiwać, że sytuacja gospodarki ulegnie poprawie w wyniku rekonstrukcji gabinetu.

W "Sueddeutsche Zeitung" czytamy: Polski premier Leszek Miller postąpił słusznie zwalniając dwóch ministrów, którzy swoimi błędnymi, bądź wątpliwymi decyzjami w tak w wrażliwej sferze jak polityka gospodarcza, wywoływali ustawicznie negatywne reakcje prasy. Polska jest pogrążona w kryzysie gospodarczym, co ma związek także z kłopotami RFN, która jest najważniejszym odbiorcą polskich towarów eksportowych.

Gazeta pisze, że premierowi chodzi o przezwyciężenie nastroju obojętności czy wręcz otwartego sprzeciwu, jaki ogarnia coraz większą liczbę Polaków w obliczu zbliżającego się referendum o wstąpieniu do Unii Europejskiej. Fiasko głosowania, które ma odbyć się na wiosnę, byłoby – jak pisze niemiecki dziennik –  fatalne nie tylko dla kraju, także dla Millera, kładąc kres jego politycznej karierze.

Według dziennika, leży nie tylko w interesie Polski, także w interesie Niemiec, aby nowemu ministrowi, dynamicznemu Lechowi Nikolskiemu udała się kampania na rzecz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,  przystąpienie Polski do UE będzie korzystne również dla niemieckiej gospodarki.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę