aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Premier widzi szansę na zamknięcie rozdziału z UE 

5 listopada 2002

Leszek Miller poinformował, że jest szansa, iż w ciągu kilku najbliższych dni będzie można zamknąć negocjacje z Unią Europejską dotyczące polityki konkurencji. 

Na konferencji prasowej w Łodzi premier powiedział – Telefonował do mnie Truszczyński mówiąc, że w negocjacjach dotyczących konkurencyjności posuwamy się bardzo szybko do przodu i prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni będzie szansa na zamknięcie tego rozdziału. 

Wyjaśnił, że przedstawiciele Komisji Europejskiej notują dziś postulaty głównego polskiego negocjatora i jego ekipy oraz szeregują je w grupach. Po pierwsze, czy nasze postulaty pokrywają się z podobnymi, które zostały zgłoszone wcześniej przez inne kraje. Po drugie, czy są traktowane jako realistyczne. Po trzecie, jaki mają charakter, tzn. czy są to postulaty polskie, które nie powtarzają się w podobnych konsultacjach z innymi krajami – tłumaczył Miller.

Premier dodał, że dopiero gdy postulaty Polski zostaną poszeregowane, rozpoczną się właściwe negocjacje. Można zatem mówić, że dzisiaj mamy do czynienie jeszcze z konsultacjami, które dopiero później przerodzą się w negocjacje – oświadczył premier.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę