A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Rolnicy chcą dopłat

17 maja 2005
Już ponad 42 tys. rolników z woj. warmińsko-mazurskiego złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie z Unii Europejskiej. To o jeden procent więcej niż w ubiegłym roku.

Wczoraj upłynął ostateczny termin składania wniosków w olsztyńskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Urzędnicy Agencji oceniają, że o dopłaty zwrócili się wszyscy właściciele dużych gospodarstw, którzy rzeczywiście prowadzą rolniczą działalność. Mimo to wczoraj wszystkie punkty przyjmowania wniosków były czynne "do ostatniego rolnika". - Chcemy, by rolnicy, którzy nie zdążyli dotąd złożyć wniosku, mogli to zrobić i nie stracić szansy na całość dopłaty - mówi Maciej Romanowski z ARMiR w Olsztynie. - Agencja będzie przyjmować wnioski jeszcze do 15 czerwca, jednak za każdy dzień po 16 maja kwota pomocy będzie mniejsza o 1 proc.

Według danych olsztyńskiego Urzędu Statystycznego takich osób jest 52 tys. Około 10 tys. z nich to jednak właściciele małych, jednohektarowych gospodarstw czy posiadacze działek rekreacyjnych. Im nie opłaca się starać o unijne dopłaty.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę