Rusza forum "Twoja Firma w Europie"

5 lipca 2002

Dla małych i średnich przedsiębiorstw został zorganizowany ogólnopolski program szkoleniowy, którego celem jest poinformowanie – całkowicie bezpłatne – przedsiębiorców o zmianach obowiązującego ich prawa w związku z integracją europejską. 

Minister ds. europejskich Danuta Hubner stwierdziła: – Jeszcze kilka lat temu mali i średni przedsiębiorcy byli najbardziej entuzjastycznie nastawieni do rozszerzenia. Teraz są pełni obaw. To ostatni dzwonek, żeby dotrzeć do nich z informacją. Dla nich, pod patronatem Komitetu Integracji Europejskiej, rusza właśnie I Ogólnopolskie Forum MSP "Twoja Firma w Europie". Wśród organizatorów forum jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, TP SA oraz Bank Zachodni WBK.

W całej Polsce od września bieżącego roku do wiosny 2003 r. zostanie przeprowadzony cykl 50 konferencji, który ma dostarczyć przedsiębiorcom poszukiwanych informacji i przeciągnie ich do obozu zwolenników wejścia do Unii. Organizatorzy spodziewają się, że w konferencjach weźmie udział 5 tys. przedsiębiorstw, a do kolejnych 100 tys. dotrą przygotowane przez nich materiały informacyjne.

Tematem szkoleń będą: unijne wymogi w zakresie ochrony środowiska, prawo ochrony konkurencji i konsumenta, zamówienia publiczne w UE, oznaczenia CE, regulacje prawne związane z produkcją żywności itd.

Z najnowszych sondaży wynika, że aż 70 proc. przedsiębiorców z sektora MSP przyznaje się do braków wiedzy na tematy unijne, 58 proc. z nich boi się upadku małych polskich firm po wejściu do Unii, 44 proc. nie dostrzega żadnych korzyści z integracji. Poszerzanie wiedzy na tematy unijne jest sprawą pilną dla całego społeczeństwa.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę