aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rząd uruchomi kampanię "Pytania o Unię"

17 września 2002

Pełnomocnik rządu ds. informacji europejskiej Sławomir Wiatr zapowiedział, że za 2-3 tygodnie w ramach kampanii informacyjnej rządu o UE obok miniatur filmowych z cyklu "Unia bez tajemnic" będzie można obejrzeć w telewizji spoty z serii "Pytania o Unię". 

Sławomir Wiatr powiedział: W ciągu 2-3 tygodni obok filmów "Unia bez tajemnic" o UE z Bogusławem Wołoszańskim będą się pojawiały równolegle filmy z cyklu "Pytania o Unię". Nastąpi zmniejszenie liczby emisji filmów z pierwszego cyklu. Niebawem - zapowiedział - będzie też realizowany podobny materiał radiowy.

Wiatr wyjaśnił, że cykl "Pytania o Unię" będzie m.in. rodzajem raportu o trasie Eurobusu, sformułowanym na podstawie tego, z jakimi pytaniami, problemami i emocjami ludzie do niego przychodzili. Kolejnym źródłem inspiracji dla serii "Pytania o Unię" jest – według pełnomocnika – bezpłatna infolinia, do której zadzwoniło już ponad 50 tys. osób, a także – choć w mniejszym stopniu – strona internetowa pełnomocnika rządu ds. informacji europejskiej (www.infoeuropa.pl).

Nasza kampania kierowana jest przede wszystkim do tych, którzy wiedzą stosunkowo niewiele, a nawet skarżą się, że nie wiedzą prawie nic. W związku z tym pomijamy pytania szczegółowe – odpowiedzi na nie mogą udzielić wyspecjalizowane punkty – powiedział Wiatr.

Wiatr zapowiedział również, że kolejny cykl miniatur filmowych nosi roboczy tytuł "Polska w Unii bez tajemnic".  Po zamknięciu negocjacji, jak będziemy już znali wszystkie uwarunkowania, a zwłaszcza te najbardziej interesujące dla opinii publicznej, przedmiotem informacji będą warunki, na jakich Polska przystąpi do UE – powiedział.

Ponadto, będą realizowane również inne projekty, przede wszystkim, jeśli chodzi o informację przeznaczoną dla przedstawicieli poszczególnych sektorów: rolników czy małych i średnich przedsiębiorców.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę