Rząd wesprze program SAPARD

7 lipca 2004

Dodatkowe 140 mln euro na dofinansowanie programu SAPARD przeznaczył we wtorek rząd. Pomoc ta jest potrzebna, aby zrealizować wszystkie wnioski rolników - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przesłanym PAP.

Specjalny Program Akcesyjny na Rzecz Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich SAPARD opracowano zgodnie z wymogami formalnymi UE, a zarządza nim Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Rolnicy mogą kierować do Agencji wnioski o pomoc finansową na inwestycje w zakresie poprawy przetwórstwa oraz marketingu artykułów rolnych i rybnych, na inwestycje w gospodarstwach rolnych, na rozwój i poprawę infrastruktury obszarów wiejskich, a także na różnicowanie działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Łączna kwota środków, które UE przeznaczyła na współfinansowanie projektów SAPARD wynosi ponad 708 mln euro, a krajowe współfinansowanie wynosi prawie 236 mln euro (co daje łącznie 944 mln euro).

W związku z brakiem pieniędzy niezbędnych do realizacji wszystkich wniosków, jako dofinansowanie Programu SAPARD dodano - uzgodnioną z Komisją Europejską - kwotę 140 mln euro: 105 mln ze środków UE i 35 mln euro ze współfinansowania krajowego - podaje komunikat CIR.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę