aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Samoobrona przeciwko Unii

14 kwietnia 2003

Samoobrona opowiada się za dwudniowym referendum akcesyjnym, bo zależy jej na jak najwyższej frekwencji wyborczej - poinformował lider tego ugrupowania Andrzej Lepper.

Samoobrona chce prowadzić własną kampanię w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jej celem ma być namawianie obywateli do wzięcia udziału w referendum i głosowania przeciwko wstąpieniu Polski do UE.
"Powinniśmy zrobić wszystko, aby frekwencja była wysoka, aby przekroczyła zdecydowanie 50 proc. - powiedział Andrzej Lepper. "Każdy obywatel dostanie w maju od nas kartkę z naszym hasłem "Wybór należy do Ciebie", a z tyłu będzie napisane co nam Unia da po roku" - dodał.
W sobotę w Warszawie odbył się zjazd mazowieckiej Samoobrony. Lepper powtórzył, że Samoobrona będzie namawiać do głosowania na "nie" w referendum, bo nie odpowiadają jej wynegocjowane warunki członkostwa.
W przyjętej uchwale delegaci rekomendują kongresowi partii, który odbędzie się 24 maja, zajęcie stanowiska sprzeciwiającego się wejściu Polski do UE.
Lider Samoobrony po raz kolejny oświadczył, że jego partia chce, by wybory odbyły się jak najwcześniej, najlepiej jeszcze tej jesieni. Powiedział też, że jak każde ugrupowanie, Samoobrona zmierza do przejęcia władzy w kraju i jest do tego gotowa.
Polsce grozi niska frekwencja w referendum europejskim - powiedział przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper w niedzielę w Poznaniu. Do obniżenia frekwencji - jego zdaniem - dąży SLD, który chce, aby o przyjęciu Polski do UE zadecydował parlament.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę