aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Samorządzie, współpracuj!

30 czerwca 2004

Ponad 1000 ton rozdawanej za darmo żywności trafi w październiku do naszego regionu Kujawsko-Pomorskiego - poinformowano podczas wczorajszego posiedzenia wojewódzkiej Rady Organizacji Pozarządowych w Toruniu. Chodzi o mleko w proszku, makaron i ryż, dystrybuowane w ramach unijnego programu wsparcia żywnością najbiedniejszych obywateli UE.

Rząd zdecydował, że przekazaniem ich najbardziej potrzebującym zajmą się cztery ogólnopolskie organizacje charytatywne - Caritas, Federacja Polskich Banków Żywności, PCK i PKPS. Koordynacją rozdawnictwa zajmie się Rada Organizacji Pozarządowych. Ksiądz Marek Borzyszkowski z grudziądzkiego Caritasu mówił wczoraj, że w tej sprawie konieczna będzie współpraca z organami samorządu, przede wszystkim powiatami, które muszą przekazać dane najbardziej potrzebujących. Współpraca, do której zobowiązuje samorządy ustawa o działalności pożytku publicznego, nie wszędzie układa się dobrze. Wiele samorządów w ogóle takiej współpracy nie podjęło. Inne twierdzą, że wystarczająco wywiązują się z obowiązku, jeśli zlecają organizacjom pozarządowym wykonanie niektórych zadań publicznych. Niestety, generalna ocena samorządów nie wypada w tej sferze dobrze.

Dobrze oceniono jednak administrację marszałkowską, a poza tym m.in. Bydgoszcz, Toruń oraz powiaty włocławski, mogileński, grudziądzki i tucholski.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę