CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Środki z dopłat potrzebne na inwestycje i edukację

19 października 2004

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w poniedziałek, że polska wieś i rolnictwo nigdy dotąd nie miały do swojej dyspozycji takich środków, jakie można uzyskać z dopłat bezpośrednich i programów unijnych, należy je jednak właściwie wykorzystać - w tym na inwestycje i edukację.

"Jestem przekonany, że będziemy umieli je wykorzystać na inwestycje, że będziemy dopasowywać polskie rolnictwo do standardów unijnych, że będziemy również nie tylko konsumować, ale edukować polską wieś i młodzież wiejską, tak by z tych pieniędzy było jak najwięcej pożytku" - powiedział prezydent w poniedziałek w Łomży (Podlaskie), gdzie oficjalnie zainaugurowano program dopłat bezpośrednich.

Kwaśniewski przypomniał, że wspólna polityka rolna (WPR) obejmuje także inne instrumenty finansowe, np. renty strukturalne, czy programy rolno-środowiskowe. "To formy, z których możemy, powinniśmy i na pewno skorzystamy, jeżeli będziemy konsekwentnie pracowici i nie będziemy oddawać się czarnowidztwu czy polskiej filozofii wiecznego narzekania" - powiedział.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę