Szkolenia z promocji zatrudnienia

9 marca 2004

W Małopolsce bardzo duże zainteresowanie wywołuje unijny program PHARE 2001, dotyczący promocji zatrudnienia. Najwięcej osób chce korzystać z bezpłatnych szkoleń dla bezrobotnych. Nadal można się zgłaszać, ale miejsc jest coraz mniej. Sto czeka jeszcze na zagrożonych utratą posady. Kursy dla przedsiębiorców na wiele interesujących tematów są częściowo płatne, a wolnych miejsc jest 800.

Dzięki szkoleniom firmom łatwiej zdobyć jeden z certyfikatów ISO. Dzięki ISO firma ma szansę stać się bardziej wiarygodna dla kontrahentów.

Dzięki udziałowi w programie PHARE 2001 właściciele firm za szkolenia zwracają tylko 20 procent kosztów. Za jeden dzień płacą 45-50 złotych zamiast 250. Na podobną, ale bezpłatną pomoc mogą liczyć bezrobotni.

W Olkuszu przeszkolonych zostanie 40 osób. Większość to absolwenci zawodówek o profilu mechanicznym. Trudno im znaleźć pracę. Dzięki temu kursowi staną się profesjonalnymi sprzedawcami.

Na takie kursy w Małopolsce chętnych jest najwięcej. Aż 100 wolnych miejsc czeka jeszcze na zagrożonych bezrobociem, mogą zmienić zawód lub założyć własną firmę.

Szczegółowych informacji można szukać na stronach interentowych www.malopolska-phare2001.pl.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę