Uczą wypełniania

20 sierpnia 2003

„Dopłaty bezpośrednie dla rolników – jak je uzyskać” – szkolenie pod takim hasłem odbyło się wczoraj 19 sierpnia w Łomży. Wypełniania wniosków o dopłaty z unijnego budżetu uczyło się ponad 30 osób z terenu powiatu łomżyńskiego.

To piąte z 14 zaplanowanych w województwie podlaskim szkoleń organizowanych przez Regionalny Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ich uczestnikami są pracownicy Wojewódzkiego Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, banków spółdzielczych, Podlaskiej Izby Rolniczej i Podlaskiego Oddziału ARiMR. Do końca sierpnia przeszkolonych zostanie ponad 500 osób. We wrześniu uczestnicy szkolenia będą wypełniać test, po zaliczeniu którego otrzymają odpowiednie zaświadczenia.
W przyszłości będziemy państwa prosili o wsparcie – mówił Wojciech Dzierzgowski dyrektor oddziału regionalnego ARiMR w Łomży. – Będziemy współpracować, bo zależy nam na tym, by do rolników docierały rzetelne informacje na temat wypełniania wniosków.

W podlaskiem jest ponad 100 tys. rolników, którzy do wiosny przyszłego roku muszą nauczyć się prawidłowego wypełniania wniosków o dopłaty. Od tego zależeć będzie, czy i w jakim zakresie je otrzymają. Przeszkoleni pracownicy będą wspierać przedstawicieli ARiMR w październiku, kiedy ruszy akcja szkoleń dla rolników.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę