CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

W kolejce po dotację

27 stycznia 2004

Wczoraj miną termin składania wniosków o dofinansowanie przez unijny program SAPARD inwestycji, w ramach których tworzone są nowe, pozarolnicze miejsca pracy na wsi. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad pięćset wniosków. W kolejce po unijne pieniądze już teraz ustawiają się też firmy rolno-spożywcze. One mogą składać wnioski jeszcze przez kilka dni - do 5 lutego.

Spośród ponad pięciuset wniosków najwięcej, bo prawie trzysta, wpłynęło od przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć nowe pozarolnicze miejsca pracy na wsi. Niewiele mniej podań złożyli rolnicy, którzy szukają dodatkowych źródeł dochodu. Zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego o które starają się o finansowe wsparcie na złożenie wniosków mają czas do 5 lutego.

45 firm z Podkarpacia już to zrobiło prawie drugie tyle jest na etapie ostatnich przygotowań. Tak jest na przykład z leżajskim Hortino, które liczy na ponad dwumilionowe wsparcie. Pieniądze potrzebne są na nowe urządzenia do przerobu i produkcji mrożonek owocowo - warzywnych. To bardzo ważne bowiem już wkrótce, zakład będzie musiał sprostać unijnej konkurencji.

W Podkarpackiem program SAPARD cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Do tej pory tylko podkarpackie firmy rolno - spożywcze dostały w ramach SAPARD-u 35 milionów złotych.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę