CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Wakpol uzyskał uprawnienia UE

29 listopada 2005

Jeden z największych producentów wyrobów garmażeryjnych w Polsce, firma Wakpol z Rudy Śląskiej pozytywnie przeszedł kontrolę weterynaryjną i tym samym uzyskał uprawnienia unijne.

Ogromnym wysiłkiem Zarządu Spółki oraz pracowników firmy zakład został w krótkim czasie rozbudowany, znacznie unowocześniony i dostosowany do wymogów Unii Europejskiej - w tej chwili produkuje ponad 40 ton wyrobów w oparciu o flaki wołowe i wieprzowe.

Wakpol Sp. z o.o. zamierza rozszerzyć swoje rynki zbytu na kraje Europy Środkowowschodniej i Zachodniej - głownie chcemy dotrzeć do klientów w Czechach, Słowacji, na Węgrzech oraz w Niemczech, gdzie tradycja spożywania flaczków jest głęboko zakorzeniona a istniejące duże skupiska polonijne są żywotnie zainteresowane dostępem do tradycyjnych domowych potraw.
W chwili obecnej zakład posiada ok. 2600 metrów kwadratowych pod dachem i zatrudnia prawie 80 osób. W skład kompleksu wchodzą m. in. chłodnie, zamrażalnie, gotowalnie, hale produkcyjne, pakowalnia, magazyny, kompleks biurowy.

Uwieńczeniem starań i wysiłków oraz wprowadzonych zmian są otrzymane ostatnio prestiżowe nagrody: Lider Jakości Żywności 2005 oraz Gazele Biznesu 2005.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę