Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Wdrażanie systemu dopłat dla rolników przebiega bez zastrzeżeń

5 marca 2004

Minister rolnictwa Wojciech Olejniczak poinformował, że wdrażanie systemu dopłat bezpośrednich dla rolników przebiega bez zastrzeżeń. Podczas informacji skierowanej do posłów na wniosek Samoobrony, minister podkreślił, że około 230 tysięcy rolników złożyło już wnioski o nadanie numeru indentyfikacyjnego gospodarstwa.

Przydzielenie tego numeru jest konieczne, aby rolnik mógł od 15 kwietnia złożyć właściwy wniosek o dopłaty bezpośrednie. Zdaniem ministra Olejniczaka, nie powinno być z tym problemu, bo aż 900 tysięcy rolników uczestniczyło w specjalnych spotkaniach szkoleniowych.

Pomocą służy też cały czas Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która współpracuje z gminami wiejskimi i powiatami, ośrodkami doradztwa rolniczego i związkami zawodowymi. Ich przedstawiciele wielokrotnie deklarowali pomoc rolnikom w wypełnianiu wniosków.

Wojciech Olejniczak podkreślił też, że do 1-maja będzie gotowy program rozwoju obszarów wiejskich, który uwzględnia spożytkowanie prawie 3 miliardów złotych, jakie w latach 2004-2006 przekaże Polsce Unia Europejska.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę