Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Wieści z unijnego rynku zbóż.

22 maja 2007
Jak nas poinformowała Krajowa Federacja Producentów Zbóż w ostatnim miesiącu Komisja Europejska zintensyfikowała odsprzedaż ziarna z zapasów interwencyjnych na rynek wewnętrzny (okres od połowy kwietnia do połowy maja br.).

Od mniej więcej połowy kwietnia br. na unijny rynek zostało skierowane ok. 740 tys. ton zbóż z interwencji, a od początku sezonu  - blisko 7 mln ton, w tym 3 mln ton pszenicy miękkiej, 2,5 mln ton kukurydzy, 1,1 mln ton jęczmienia i 0,4 mln ton żyta. W sumie od początku sezonu do połowy maja br. poprzez uwalnianie zboża na rynek wewnętrzny i eksport, stan zapasów interwencyjnych obniżył się z ok. 14 mln ton (na początku lipca ubiegłego roku) do mniej niż 3,8 mln ton w połowie maja br.
- Obecnie największy udział w zapasach ma węgierska kukurydza - ok. 3 mln ton. Ponadto, w unijnych magazynach interwencyjnych znajdują  się niewielkie ilości pszenicy - ok. 0,4 mln ton, jęczmienia - ok. 0,3 mln ton oraz 80 tys. ton niemieckiego żyta, skupionego jeszcze przed 2004 r  - mówi Julita Dziendziel z Biura KFPZ.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę