Wspólne projekty na wiosnę

20 października 2003

W przyszłym roku Austriacy podzielą się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie agroturystyki i korzystania z funduszy europejskich.

Nowy konsul generalny Austrii w Krakowie, Hermine Poppeller, spotkała się z wojewodą opolskim, marszałkiem województwa, prezydentem Opola i ordynariuszem opolskim.  Przyjechałam, by nawiązać kontakty w waszym regionie. Im prędzej się poznamy, tym szybciej możliwa będzie współpraca – mówiła podczas konferencji prasowej pani konsul.

Zdaniem Hermine Poppeller, Austria jest gotowa m.in. pomóc nam w korzystaniu ze środków pomocowych Unii Europejskiej.  Jesteśmy młodym członkiem Unii i chętnie będziemy się dzielić swymi niedawnymi doświadczeniami – zapewniała pani konsul. Podczas rozmowy z wojewodą Elżbietą Rutkowską uzgodniono m.in., że wiosną w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbędzie się –  z austriackim udziałem –  sympozjum i warsztaty na temat agroturystyki. Opolscy rolnicy będą mogli skorzystać z rad doświadczonych fachowców austriackich.

 Również wiosną –  w ramach studium podyplomowego uruchomionego w Uniwersytecie Opolskim, z inicjatywy  wojewody, planowany jest cykl wykładów i spotkań z teoretykami i praktykami korzystania z funduszy europejskich. Hermine Poppeller pomoże w pozyskaniu odpowiednich fachowców.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę