aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wyjątki od wymogu koszenia

19 czerwca 2002
 1. Nie musisz przestrzegać reżimu koszenia lub niszczyć zielonej powierzchni jeśli:
  • Odłogujesz obrzeża pól lub cypel i nie prowadzisz tam wypasania zwierząt, nie zbierasz siana po zakończeniu okresu odłogowania. W takich przypadkach, pokrywa musi być koszona przynajmniej raz w roku (z wyjątkami opisanymi w akapicie 101), aby zapobiec karłowaceniu roślinności. Koszenie może odbywać się o każdej porze roku.
  • Posiałeś pokrywę "dla dzikiego ptactwa" i chcesz ją pozostawić na przyszły rok oraz nie zamierzasz prowadzić tam wypasu zwierząt, aż do końca okresu odłogowania. W takich okolicznościach nie musisz kosić roślin. Jeśli chcesz wypasać zwierzęta po okresie odłogowania (ale patrz akapit 30-31), to nie będzie zwolniony z obowiązku koszenia. Podobnie - jeśli nie zamierzasz pozostawić ziemi odłogiem na przyszły rok, to musisz skosić lub zniszczyć zieloną pokrywę zgodnie z zasadami opisanymi w akapicie 99 powyżej.
  • Posiadasz określone zwolnienia z niektórych obowiązków (akapit 111-112, 113, 114).
 2. Możesz zwrócić się do RCD o zwolnienie z obowiązku koszenia, np. aby trawa wyżej urosła lub mógł się zregenerować las / roślinność karłowata – pod warunkiem, że nie zamierzasz wykorzystywać pokrywy zielonej (np. dla siana, składowania lub wypasania) na koniec okresu odłogowania. RCD życzliwie rozpatrzy takie podania. Dodatkowo:
  • Do 25% powierzchni odłogu może pozostać nie koszone przez maksimum 3 lata, aby urozmaicić formy przyrodnicze. Nie wymaga się specyficznych pozwoleń. Jeśli jednak wystąpi problem z rozprzestrzenianiem się roślinności karłowatej, to musisz rozważyć częstsze niż raz na trzy lata koszenia pokrywy.
  • Możesz pozostawić 2 metrowy nie koszony pas przy granicy z żywopłotem i od strony lasu. Nie wymaga się specyficznych pozwoleń.
 3. Powinieneś zwrócić uwagę na to, że na nie koszonej zielonej pokrywie nie można wypasać zwierząt czy kosić ją dla siana lub wykorzystywać dla składowania między 1 października a 14 stycznia.
 

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę