Ziemia mogąca podlegać odłogowaniu

19 czerwca 2002
 1. Ziemia, którą odłogujesz musi być kwalifikowaną w ramach AAPS oraz w poprzednim roku ziemia ta musiała być:
  1. gruntem odłogowanym w ramach AAPS;
   lub
  2. uprawiania w celu produkcji zbóż;
   lub
  3. wycofana z produkcji roślin uprawnych w ramach programu rolno-środowiskowego (np. Schematu Obszarów z Niedoborem Azotu)
 2. Powinieneś zwrócić uwagę na następujące kwestie:
  1. aby spełnić warunki wymienione w akapicie 13b ziemia musiała być obsadzona roślinami uprawnymi, które następnie były zbierane np. zbierane, ścinane, zrywane, wykopywane, a następnie składowane poza granicami pola. Definicja ta dotyczy ziemi, na której były uprawiane także rośliny wieloletnie, róże, drzewka ozdobne, choinki, truskawki i krzewy, które przed odłogowaniem zostały całkowicie (wraz z korzeniami) usunięte z ziemi. Dodatkowo ziarno tych roślin powinno było znajdować się w glebie przez większą część okresu zasiewowego. Ziemia nie kwalifikuje się jeśli była częściej używana do wypasania niż do uprawiania. Nie jest kwalifikowana też ziemia uprzednio obsadzona trawą czy lucerną nawet jeśli były one zbierane na siano lub do składowania oraz ziemia obsadzona roślinami pastewnymi na paszę;
  2. ziemia kwalifikowana w ramach AAPS, która opuściła schemat środowiskowy, może zostać odłogowana bezpośrednio w roku następującym po zakończeniu schematu środowiskowego. W momencie przejścia ze schematu środowiskowego do odłogowania, obowiązują cię przepisy dotyczące odłogowania. Zwróć uwagę, że przepisy te wykluczają wypasanie zwierząt na pokosie, usuwanie pokosu / składowanie oraz zabraniają podejmowania działań lub wykorzystania ziemi odłogowanej dla zysku.
 

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę