Został tylko tydzień na złożenie wniosków o dopłaty

10 maja 2005
Ponad 63 tysiące rolników z Łódzkiego nie złożyło jak dotąd wniosku o unijne dopłaty bezpośrednie. Mają na to jeszcze niespełna tydzień. W województwie łódzkim uprawnionych do otrzymania dopłat jest około 147 tysięcy rolników.

Rolnicy powinni dostarczać wnioski do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mogą to zrobić osobiście lub wysłać je pocztą. Niektóre urzędy gmin, głównie w powiecie zgierskim, zbierają wnioski od rolników wraz z upoważnieniem i następnie przekazują je agencji.

Biura agencji pracują codziennie od godz. 7 do godz. 20, a nawet uruchamiają dodatkowe pomieszczenia i pracowników, by choć trochę rozładować kolejki, które tworzą się głównie w godzinach rannych. Biura ARiMR czynne będą także 14 i 15 maja. – Wprawdzie termin składania wniosków upływa w niedzielę (dla korzystających z poczty liczy się data stempla pocztowego – red.), ale prawdopodobnie jeszcze poniedziałek, 16 maja, będzie dniem bez sankcji – mówi Jolanta Nejman, dyrektor łódzkiego oddziału agencji.

Po upływie wyznaczonego przez Unię Europejską terminu, rolnicy mają dodatkowo 21 dni na złożenie wniosku, ale za każdy dzień zwłoki (po 15 czy też 16 maja) potrącany będzie 1 procent od naliczonej wcześniej kwoty dopłaty.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę