A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Zupełnie oddzielne sprawy

27 lutego 2003

Zdaniem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mareka Wagnera nie należny łączyć naprawy finansów publicznych proponowanej przez wicepremiera Grzegorza Kołodkę ze sprawą wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Według Wagnera  to są zupełnie oddzielne sprawy.

Jednak jego zdaniem reformy finansów publicznych, mimo, że może okazać się sprawą niepopularną, nie można odkładać do czasu po referendum unijnym. Od dosyć dawna mówi się o reformie finansów publicznych. Chcąc wykorzystać ogromne środki z Unii Europejskiej trzeba mieć swój wsad i to jest związek powodujący rozpoczęcie tej sprawy teraz, a nie ukrywanie jej gdzieś po dywanem.

Wagner zaznaczył, że decyzje rządu w sprawie propozycji ministra Kołodki zostaną poprzedzone zbieraniem i analizą opinii. Kompleksowa naprawa finansów rodzi pewne lęki i zagrożenia, dlatego chcemy to szeroko przedyskutować – wyjaśnił.

Minister Kołodko przedstawił w poniedziałek rządowi zarys planu reformy finansów publicznych zakładający zmniejszenie obciążeń podatkowych. Oficjalny dokument zostanie przekazany rządowi w połowie marca.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę